Svářečky TIG

Nepřehlédněte

Svařovací metoda TIG (Tungsten Inert Gass) funguje na principu zapáleného elektrického oblouku mezi neroztavitelnou wolframovou elektrodou a taveným  materiálem. Do oblasti elektrody a svařovacího oblouku je vháněná inertní atmosféra (nejčastěji Argon), která zabraňuje oxidaci roztaveného kovu a elektrody. Do sváru lze přidávat svařovací materiál, ale není to podmínkou.

Dodáváme několik TIG svářeček Telwin. Především se jedná o řadu svářeček Telwin Technology TIG.
Tyto svářečky Telwin jsou zpravidla schopné pracovat v režimech TIG i MMA. TIG svářečky Telwin jsou vybaveny funkcí vysokofrekvenčního zapálení oblouku (HF). Samozřejmostí je že jsou vybaveny kontrolou přepětí a podpětí a automatickou tepelnou pojistkou.

Svářečky TIG jsou vybaveny mnoha funkcemi, které usnadňují práci a zajišťují lepší kvalitu svárů. Jedná se o funkce:
Anti stick (MMA) obvod, který při zapalování oblouku pozná, že by došlo k přilepení elektrody a ihned omezí svařovací proud a tím zamezí přilepení elektrody.
Hot start (MMA) obvod, který při zapalování oblouku nastaví parametry výstupu invertoru tak, aby usnadnil snadné zapálení oblouku.
DownSlope tato funkce umožní postupný pokles nastaveného svařovacího proudu v momentě uvolnění tlačítka svařování na hodnotu proudu Ibase.
Bi-Level - tato funkce umožňuje ovládacím tlačítkem v průběhu svařování přepínat hodnotu svařovacího proudu ve dvou úrovních. První úroveň je normální nastavený svařovací proud, druhá hodnota je proud nižší, nastavený obsluhou, až na úroveň proudu Ibase.

Svářečka TIG Telwin TECHNOLOGY TIG 185 Technické parametry TIG svářečky: Typ: Telwin TECHNOLOGY TIG 185 DC HF/LIFT Rozsah regulace 5-160 A Zatěžovatel 160 A (25%), 100 A... Cena: 22 173 Kč
  • 1
  • 2