Frézky

Horní frézky Ferm:
Horní frézky se používají k frézování dřevěných materiálů pomocí stopkových fréz. Horní frézky Ferm jsou osazeny vysokootáčkovými výkonnými elektromotory s plynulou regulací otáček. S horními frézkami Ferm lze frézovat od ruky, podle paralelního pravítka, podle ložiska frézy, nebo podle šablony. Pomocí horních frézek Ferm lze vedle dřeva obrábět i laminované desky, plasty, lehké a barevné kovy,  či akrylátové desky (plexisklo). K horném frézkám Ferm je zpravidla přiložena i základní sada stopkových fréz.

Lamelovací frézka Ferm:
Lamelové frézky se používají pro výrobu lamelových konstrukčních nábytkových spojů. Lamelový spoj je moderní a jednoduchá alternativa ke klasickému kolíkovému spoji, který je velmi náročný na přesnost vrtání. Výhodou lamelového spoje je možnost podélného posunutí spojovaných desek před vytvrdnutím lepidla. Tímto způsobem lze spojovat jak masivní dřevěné desky - spárovky tak i aglomerované materiály jako dřevotřísku a MDF. S lamelovací frézkou lze frézovat do plochy i do čela desky.
Lamelovací frézka Ferm je cenově mnohem dostupnější než frézky od původního výrobce wirutex. Frézku na lamely Ferm lze velmi snadno přestavět na frézku na odfrézování zásmolků z jehličnatého dřeva. Stačí pouze vyměnit frézu.