Elektrické pily

Okružní pily Ferm:
Okružní pily, lidově zvané „Mafl“ dodává společnost Ferm v několika provedeních lišících se způsobem napájení, výkonem a produktovou řadou. Okružní kotoučové pily Ferm se vyznačují optimálním prořezem k jejich výkonu. Svou konstrukcí se hodí především do sféry hobby a pro občasné použití řemeslníky. Při výběru okružní pily doporučujeme sledovat především parametr maximálního prořezu a výkonu stroje. Okružní pily slouží pro podélné i příčné řezání dřeva a materiálů na bázi dřeva. Pro čistější řez doporučujeme použít pilový kotouč s větším množstvím zubů.

Přímočaré pily Ferm:
Přímočaré pily Ferm jsou určené pro řezání měkkého i tvrdého dřeva, plastů a kovů. Podle řezaného materiálu je nutné zvolit správný druh pilového listu. Pro měkký dřeva volte list s hrubým ozubením a pro tvrdé dřevo s jemnějším. Pro řezání kovů jsou plátky s velmi jemnými zuby. Přímočaré pily Ferm standardně umožňují řezání pod úhlem až 45°, mají plynulou regulaci otáček a disponují čtyřmi polohami předkmitu pilového listu.

Pokosové pily Ferm a Proma:
V nabídce máme pokosové pily Ferm a Proma. Pokosové pily ferm a Proma se vhodně doplňují v ucelenou nabídku těchto strojů. Pokosové pily obecně slouží k příčnému řezání dřevěných materiálů na pokos, úkos a jejich kombinace. Nejdůležitějšími parametry každé pokosové pily jsou prořezy při různých úhlech naklonění kotouče.