Pilové kotouče

Pilové kotouče ABG jsou vyrobeny z jakostní houževnaté ocele a jsou osazeny řeznými plátky z karbidu wolframu. Kvalitní a ověřená konstrukce kotoučů dává předpoklad jejich úspěšného nasazení v profesionálních provozech. Pilové kotouče jsou dodávány v několika variantách s odlišnou konstrukcí a geometrií. Tím jsou kotouče předurčeny pro řezání specifických druhů materiálů v určitém směru řezu. Nabízíme několik rad pro použití pilových kotoučů:
Na měkčí masiv (smrk, borovice) se hodí kotouče se střídavě šikmými zuby a menším počtem zubů. Na tvrdší masiv (dub, jasan, buk) se hodí stejné kotouče s větším počtem zubů. Pro podélné řezání masivu je velmi výhodné použít kotouč se střídavě šikmými zuby a vyhazovači, nebo alespoň kotouče s menším počtem zubů. Pro řezání laminovaných desek, dýhovaných desek, hliníku a plastu je nutné používat kotouče se střídavě trapézovými zuby, nebo alespoň kotouče s velkým počtem zubů.
Pilové kotouče ABG jsou doporučovány do všech typů pil značek Proma a Ferm. Pilové kotouče ABG jsou zpravidla vhodné i pro nářadí a stroje značek Black and Decker, Dewalt, Festo, Hitachi, Kress, Makita, Metabo, Ryobi, Protool či Skill.